Pierwszy Wiec AD 2024

in #hive-14776211 months ago

Za nami pierwszy w tym roku Wiec. Dziękuję wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Cieszę się, że udało nam się wrócić do frekwencyjnej normy, bo dość trudno jest wiecować w dwie lub trzy osoby (a tak to wyglądało w 2023). Pomysłów pojawiło się dość sporo, więc postanowiłem je wypisać, żeby nie zginęły.

  • jest kilka osób gotowych brać od czasu do czasu dyżury, więc dobrze byłoby opracować i wdrożyć jakiś system (standaryzację), który ułatwi planowanie i działanie w większej grupie.
  • @konslib zwrócił uwagę, że dobrze byłoby ogłaszać wydarzenia z wyprzedzeniem. Obecnie wszystko jest organizowane na spontanie. Dobrze byłoby to zmienić. Problem tylko w tym, że to również wymaga jakiegoś systemu. Być może rozwiązaniem byłyby spotkania w każdą 1 i 3 sobotę miesiąca podczas, których planowane byłyby działania. Mogłyby odbywać się zawsze o 18.00.
  • również @konslib zasugerował, by wydarzenia w dni robocze raczej organizować od 19.00.
  • @wayward-dreams zaproponował by dodać do ekspozycji w Muzeum Fuszerki i Złodziejstwa elementy odwołujące się do zrabowanych przez Szwedów artefaktów.
  • poruszony został również temat gry (miejskiej) opartej na Hive, którą można byłoby zrobić i rozesłać do szkół, a która kończyłaby się w KBK.
  • zostało też zasygnalizowane, że w tym roku mija 100. rocznica Herberta. Planuję z tej okazji zrobić pokój zagadek wykorzystujący wiersze. Podobny do tego, który już kiedyś działał w KBK. Wymaga to jednak znaczącej modyfikacji mechanizmu, który był w Rzeszowie. Podczas Wiecu nie pojawiły się pomysły w temacie październikowej rocznicy, ale oczywiście każdy, w każdym czasie może coś zaproponować. Może jakieś większe działanie artystyczne, takie jak w 2021 zakończone wystawą?

Na koniec wnioski.

  • jest całkiem nieźle, ale do optimum wciąż trochę brakuje.
  • jednym z wyzwań z jakim będzie się trzeba zmierzyć w najbliższym czasie jest wyrobienie pewnej organizacyjnej regularności. Dobrze byłoby trzymać się konstytucyjnego zapisu i robić Wiece przynajmniej raz na kwartał. A poza Wiecami spotkać się te dwa razy w miesiącu, aby zaplanować działania.

KBK można wspierać:

  1. przelewając dowolną kwotę na konto bankowe: Fundacja Tradycji Miast i Wsi, 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (Santander), tytuł: "dar na cele statutowe KBK"

  2. wpłacając darowiznę poprzez zrzutkę

  3. przesyłając tokeny HBD na konto @fundacja (zasilają one Fundusz Rozwojowy KBK)