Міжнародна дослідницька група під керівництвом Австралії, виявила простий та ефективний метод, що дозволяє видобувати уран з морської води. Дослідження, опубліковане в журналі Energy Advances.
Уран —цінний мінерал, який використовується як джерело палива в ядерних реакторах по всьому світу.
«В океанах багато урану, у тисячу разів більше, ніж у надрах, але він справді розбавлений, тому його дуже важко витягти. Основна проблема полягає в тому, що інші речовини в морській воді, солі та мінералах, такі як залізо та кальцій, присутні у набагато більших кількостях, ніж уран», — слова доктора Джесіки Велишек Керолан.
Були випробувані легуючі домішки лантанідів: неодим, європій та тербій. Додавання неодиму до шаруватих подвійних гідроксидів (ЛДГ) покращило їхню здатність вибірково вловлювати уран із морської води.
Коли до СДГ (MgAlNd) був доданий неодим, ці матеріали віддали перевагу урану десяти іншим, більш поширеним елементам, виявленим у реальній морській воді. Важливо відзначити, що експерименти проводилися в умовах, близьких до морської води. Найважливішим відкриттям стало те, що легуюча домішка неодим змінює спосіб зв’язування урану з ЛДГ.
Автори відзначили, що дослідження продемонструвало спосіб регулювання здатності матеріалу захоплювати уран, що може призвести до створення нових матеріалів, які ще краще відокремлюють уран від інших речовин. Ці матеріали були не тільки корисними для вилучення урану з морської води, але й могли використовуватися для очищення урану від радіоактивних стічних вод поблизу атомних електростанцій.
«Додаткові переваги полягають у тому, що ці матеріали прості та недорогі у виробництві, що робить їх економічно ефективним вибором для великомасштабного видобутку урану».
Source: