Привіт, друзі!
У четвер мені пощастило потрапити на виставку "Марія Примаченко. Врятоване", яка до завтра ще триватиме в Києві. Пощастило у тому сенсі, що тільки-но я підійшла до вхідних дверей Національного центру "Український дім", як на смартфоні спрацював додаток "Повітряна тривога". "Отакої...", — засмутилася я, бо спеціально приїхала на цю виставку. Але твердо вирішила, що чекатиму стільки, скільки доведеться. І щоб не стовбичити на Європейській площі, — зробила фото виставкового банера і рушила в напрямку Володимирської гірки.
Hi friends!
On Thursday, I was lucky to visit the exhibition "Maria Prymachenko. Rescued exhibition" in Kyiv. So I invite you to enjoy the original images and bright colors of the works of art of the most famous Ukrainian artist, whose work once inspired Pablo Picasso and Marc Chagall.
Але не пройшовши й 200 метрів, почула, як спрацював "відбій", і швидко повернулася назад. Тож, пропоную разом зі мною завітати на виставку і насолодитися самобутніми образами й яскравою колористикою мистецьких робіт видатної української художниці, творчістю якої захоплювалися Пабло Пікассо і Марк Шагал.
Ось мисткиня задумливо вітає відвідувачів всередині виставкової площі — така молода і харизматична. Особисто я цей масштабований фотопортрет Марії Примаченко побачила вперше.
Maria Prymachenko
Загалом на виставці представлено 14 робіт, які було врятовано з історико-краєзнавчого музею в Іванкові під час російського вторгнення в Київську область у лютому. Як відомо, сам музей згорів через влучення у нього російської ракети.
Fourteen canvases were rescued by employees and local residents from the Ivankiv Historical and Local Museum destroyed by a Russian rocket.
У цих картинах стільки поезії кольору і особливого світовідчуття.
А всі ці дивовижні фантастичні звірі Марії Примаченко вже давно стали репрезентантами упізнаваності її стилю, фактично, перетворившись на наш своєрідний мистецький бренд.
Окрім художніх робіт, на виставці також представлені архітектурні проекти з відновлення музею в Іванкові й створення в селі Болотня (де зберігся будинок самої Марії Примаченко), сучасної мистецької резиденції.
In addition to art works, the exhibition also presents the architectural projects for the restoration of the Ivankiv Historical and Local History Museum and the creation of a modern artistic residence of Maria Prymachenko in her native village Bolotnia.
Проєкт останньої на мене справив особливе враження, оскільки в ньому органічно поєдналися традиційні українські архітектурні елементи зі стилем хай тек.
Тішу себе надією, що ми таки його реалізуємо, і цей мистецько-культурний простір стане новою туристичною визитівкою України.
Тож ті, хто в Києві, ще маєте нагоду відвідати виставку. Вартість квитка 50 грн., а вражень і відчуттів — на мільйон!
Thank you for visiting my post!