Letnie plany

in #hive-147762last year

Mam teraz na głowie projekt muzyczny, więc staram się nic nie planować w KBK. Z drugiej jednak strony życie się toczy, ludzie przychodzą, rozmawiamy i siłą rzeczy pojawiają się nowe pomysły. Doświadczenie nauczyło mnie, że zapisanie ich w blockchainie zwiększa szanse ich realizacji w przyszłości (kiedyś muszę zrobić badania na ten temat), a zatem...

Muzeum Fuszerki i Złodziejstwa

Do tej pory jeśli chodzi o MFiZ koncentrowałem się wyłącznie na kwestii rozbudowy naszej ekspozycji, opisaniu wszystkich eksponatów i oznaczeniu ich kodami QR. Część pracy wykonałem przed Nocą Muzeów. Impreza zresztą pokazała, że sam pomysł ma spory potencjał. Później jednak rozpocząłem przygotowania do projektu muzycznego i @muzeum zeszło na plan dalszy.

Wróciło nieoczekiwanie w kontekście Natalii Janoszek. Wywołała ona dyskusję w KBK na temat mediów i promocji. Sprawa jest ciekawa na wielu poziomach i można ją rozpatrywać w wielu kontekstach. I tak oto jeden z wniosków, który wyciągnąłem z tej dramy jest taki, że ludzi kręcą dwa tematy: 1) zabawne historie i 2) coś, co wywołuje u nich emocje. W przypadku filmu nagranego przez Stanowskiego mamy 2w1 (stąd i 4 miliony wyświetleń w 4 dni). Z jednej strony jest to zabawne (polane obficie sarkazmem), a z drugiej sprawa wywołuje emocje, bo pokazuje miernotę mediów. Poza tym ludzie uwielbiają konwencje, więc happening Stanowskiego przyciągnął nawet ludzi na lotnisko.

Co to ma wspólnego z KBK? Otóż nasze Muzeum Fuszerki i Złodziejstwa zdaje się wpisywać w te dwie kategorie. Z jednej strony mamy żartobliwą konwencję. Z drugiej tematy, które wywołują emocje. Co więcej potencjał jest ogromny, bo fuszerki i złodziejstwa w Polsce nie brakuje. Można więc dość łatwo zbudować zaangażowanie i skutecznie zachęcać ludzi np. do przysyłania swoich propozycji.

Pomysł jest więc taki:

  1. Stworzyć stronę Muzeum na FB oraz X (ex-Twitterze).
  2. Zapraszać przez X (za pomocą oznaczenia) znane postaci na spotkanie do KBK.
  3. Ogłaszać te spotkania pod tytułem "Gość MFiZ". Np.: "Gość MFiZ: Elon Musk". Opis natomiast będzie wyglądał mniej więcej tak: "Zaprosiliśmy Elona Muska, aby porozmawiać o..."

Jest też pomysł, by pierwszym gościem była Natalia Janoszek. Problem jednak w tym, że za tydzień prawdopodobnie nikt już o niej nie będzie mówił, więc trzeba byłoby się bardzo śpieszyć. A co nagle, to po diable. Z Natalią czy bez koncepcja wydaje się być ciekawa. Oczywiście będzie trzeba się dobrze do tego przygotować, tak by strona szybko osiągnęła odpowiednie zasięgi (można byłoby wykorzystać do tego RCRT).

Akcje w realu

Większość performensów w KBK (jak nie wszystkie) powstaje całkowicie spontanicznie. Jeden z nich zarejestrowałem przedwczoraj. Odbiorców nie było zbyt wielu, bo pogoda nie sprzyjała. Myślę jednak, że gdyby robić takie rzeczy częściej w sposób bardziej zorganizowany (np. gdyby @lpa i @wstawarz rozmawiali o tym co planowane jest w KBK) to mogłoby to mieć jakiś efekt. Pomysł do przemyślenia.

Można też w ogóle wyjść poza @krolestwo. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl, by znów wykorzystać nasze nosze i np. pójść w miasto ze skrzyniami.

Hahaton

Kolejny pomysł, który pojawił się w ostatnich dniach to organizacja hahatonu, czyli czegoś w rodzaju hackatonu, z tą tylko różnicą, że zamiast programowania tworzyłoby się śmieszne historie. Myślę, że można byłoby to nawet połączyć z działaniem Muzeum Fuszerki i Złodziejstwa.

* * *

I to by było tyle jeśli chodzi o ostatnie pomysły. Myślę, że szansa na ich realizację jest spora. Pytanie raczej: kiedy się to uda? Mój czas przez najbliższe trzy miesiące będzie dość ograniczony, więc musiałby się zebrać jakiś większy zespół, a po działaniach KPBC wiem, że nie jest to wcale takie proste.