Powiecowe wnioski

in #hive-1477628 months ago

Za nami kolejny Wiec Królestwa. Kolejny udany. Podziękowania dla @edwinedwin, @justynao, @lpa, @mynewlife i @wayward-dreams za aktywny udział.

W przeciwieństwie do styczniowego spotkania nie padły żadne rekomendacje dotyczące zmian w organizacji KBK. Uwaga skupiła się głównie na majowym kalendarzu (wklejam poniżej), promocji i wykorzystaniu wsparcia Hive. Później (po przybyciu @lpa) dyskusja zeszła na temat priorytetowych działań.

Tydzień:12345
Poniedziałek@lekcje@lekcje@lekcje@lekcje
Wtorek@lekcje@lekcje@lekcje@lekcje
Środa@lekcje@lekcje / Podrożnicza środa@lekcje@lekcje / Podrożnicza środa@lekcje
Czwartek?CWDCWDCWDBoże Ciało
PiątekKoncertBlockchainowy piątekNoc MuzeówFilm ClubNoc planszówkowa
SobotaGość MFiZ: MakłowiczBook ClubImpreza?Warsztaty


Oprócz ustalenia majowych wydarzeń (w większości, bo wciąż jest kilka niewiadomych) podczas Wiec udało się dojść do następujących wniosków:

  • Od maja (a może nawet już końcem kwietnia) należy ruszyć z systemem wynagradzania aktywności na Facebooku i Instagramie i przyznawać punkty za np. lajki i komentarze.
  • Koniecznie trzeba robić więcej działań wokół Herberta. Na ten moment priorytetem jest stworzenie gry mającej etap w Internecie i w samym KBK (pokój zagadek). W późniejszych miesiącach dobrze byłoby zorganizować jakieś warsztaty (może połączone z konkursem).
  • W maju jednym z ważniejszych wydarzeń będzie Noc Muzeów i jak najszybciej trzeba zacząć się do tego przygotowywać. Jeszcze w kwietniu trzeba odpalić stronę na FB i zacząć promować spotkanie z Makłowiczem.
  • Powoli można poszerzać @lekcje o inne języki i pomagać innym obcokrajowcom w nauce polskiego. Na razie mamy chętnego Panamczyka, więc jakby ktoś chciał się w ramach wymiany uczyć hiszpańskiego, to jest taka opcja.
  • Poruszona została też kwestia prądu. Jak ktoś zna jakiegoś specjalistę od taryf to może polecić mu KBK.

I to chyba tyle. Mam nadzieję, że nic istotnego nie pominąłem. Ogólnie jeśli chodzi o wsparcie Hive będziemy aplikowali o większe środki bo w maju oprócz regularnych wydarzeń, czeka nas również Noc Muzeów (jeśli stworzymy ciekawy program to możemy mieć kilka razy więcej osób niż rok temu, a rok temu był rekord) no i trzeba ruszyć z pracami nad grą herbertową, bo jeśli tego nie zrobimy to minie rok i kompletnie zmarnujemy potencjał 100. rocznicy urodzin.


Królestwo można wspierać:

  1. przelewając dowolną kwotę na konto bankowe: Fundacja Tradycji Miast i Wsi, 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (Santander), tytuł: "dar na cele statutowe KBK"

  2. wpłacając darowiznę poprzez zrzutkę lub PayPal (fundacjatradycji@gmail.com)

  3. przesyłając tokeny HBD na konto @fundacja (zasilają one Fundusz Rozwojowy KBK)

Sort:  

Z pomniejszych kwestii poruszonych w rozmowie, które nie pojawiły się w powyższym raporcie:

  • zapoznanie się z (mało przejrzystym) działaniem algorytmów platformy FB w celu efektywnego wykorzystania jej do promocji wydarzeń
  • ekspansja na twittera, na którym obecnie działa jedynie konto Muzeum Fuszerki i Złodziejstwa; jak powyżej, tutaj potrzebne byłoby zdobycie od kogoś know-how na temat skutecznego prowadzenia konta i przede wszystkim znalezienie osoby, która zajmowałaby się nim regularnie

Poza tym dziękuję wszystkim uczestnikom, bo dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy, zwłaszcza fascynujących informacji o taryfach prądu.

Niestety nie mogłem się zjawić, ale o szczegóły dopytam na miejscu. :)

Odnośnie prądu to pytanie czy jak nie wejdą dynamiczne ceny prądu to ekonomicznym działaniem odwetowymi mogłoby być ładowanie tego sprzętu do magazynowania energii co jest na stanie w ciągu dnia (np w słoneczne południe-ceny mają być najmniejsze) i wykorzystywanie po zachodzie słońca ( ma być najdrożej). Może da się to robić zdalnie z użyciem smart gniazdka?